Ana Sayfa Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Polemik Bölge Türkiye
TBMM’den tarihi araştırma
TBMM’den tarihi araştırma
Hisarcıklıoğlu’ndan markalaşma vurgusu
Hisarcıklıoğlu’ndan markalaşma vurgusu
Yanık ASHB destek verilerini paylaştı
Yanık ASHB destek verilerini paylaştı
Kirişci: 'Tarım alanlarını gözümüz gibi korumalıyız'
Kirişci: 'Tarım alanlarını gözümüz gibi korumalıyız'
Erdoğan Türkiye – Rusya ilişkilerini değerlendirdi
Erdoğan Türkiye – Rusya ilişkilerini değerlendirdi
HABERLER>SÄ°YASET
29 Kasım 2021 Pazartesi - 09:17

Aydemir 2022 Yılı Bütçesini değerlendirdi

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, ‘2022 bütçesi de bereket getirecek. ‘Sonrası öncesinden hayırlıdır’ hükmünce daha daha iyi olacak ve 2023'ten de AK Parti ve Cumhur ittifakı zaferle çıkacak Allah'ın izniyle’ dedi.

Aydemir 2022 Yılı Bütçesini değerlendirdi

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, ‘2022 bütçesi de bereket getirecek. ‘Sonrası öncesinden hayırlıdır’ hükmünce daha daha iyi olacak ve 2023'ten de AK Parti ve Cumhur ittifakı zaferle çıkacak Allah'ın izniyle.’ dedi.

ESER VE HİZMET SİYASETİ

AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir Cumhurbaşkanlığı 2022 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde tespit ve öngörülerini aktardı. 38 günlük süreçte Bakanlıkların eser ve hizmet siyaseti çerçevesindeki yatırımlarının aktarıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, Cumhur ittifakı ve AK Parti’nin yine ezberleri bozduğunu vurguladı.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SÜRECİ

Aydemir, ‘Yaklaşık bir ayı aşkın bir zaman oldu, görüşmeler, müzakereler sürdü. İstifade ettiğimiz konuşmalar oldu, hakikaten birikim yüklendik; kimin katkısı olduysa hepsine minnettarız, hepsine teşekkür ediyoruz ancak çoğunlukla muhalif cenahtan ezberler dillendirildi bunu da her vesile söyledik, anlattık.’ dedi.

 NEFRET YÜKLÜ SÖYLEMLERE TEPKİ

Milletvekili aydemir, ‘Hususen bir kayıt düşmek istiyorum ki daha önce bizimle siyaseti kesişen yahut da yolu kesişenlerin böyle çok nefret yüklü yahut da kin, garez yüklü yaklaşımları yüreklerde hakikaten, ciddi söylüyorum ki bir yara açar nitelikte. Ben isim açmıyorum, isim açmaya da gerek yok ama burada özellikle birçok insan hep gözlemledi, takip etti, biliyor. Bunu sadece bu kadarla iktifa edip not düşüyorum.’ diye konuştu.

‘MUHALEFETİN ŞİRAZESİ KAYMIŞ’

‘Şiraze hakikaten kaymış durumda. Nerede? Muhalif cenahta.’ İfadeziyle sunumunu sürdüren Milletvekili Aydemir, ‘ Ne söylediklerini bilmiyorlar, sadece iftirayla, dedikoduyla, kara çalmakla yöneliyorlar ve orada da Hak neşet etmiyor. Hakk'ın neşet etmesi için hakikati söylemek lazım, müfteri pozisyon almamak lazım. ‘ dedi.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ İHTİYACI

Sunumunda sosyal medya düzenlemesi ihtiyacını gündeme taşıyan Milletvekili Aydemir, ‘Epey zamandır uğraşıyoruz, konuşuyoruz ki sosyal medyaya dönük yasal bir çalışmanın yapılması lazım ama maalesef gecikiyor, öteleniyor; bu böyle olduğu sürece de insanların yüreklerinde bir büyük acı birikiyor.’ kaydını düştü.

AYDEMİR: ‘İFTİRA EDENLER HEP KAYBETTİLER’

Sosyal Medyadaki iftira, karalama ve karartma eylemlerine dikkat çeken Milletvekili Aydemir AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in sözlerinin çarpıtıldığını belirterek, ‘HDP Milletvekili Paylan, İçişleri Bakanlığı bütçesinde altını çizerek güvenlik bütçesinin çok fazla olduğunu, abartılı olduğunu, bunun yapılmaması gerektiğini defaatle söyledi; Sayın Uğur Aydemir de söz aldığında, bunun bizim için hayati önemde olduğunu, milletin birliği, bütünlüğü, vatanın bekası, bunun için güvenlik bütçesinin çok çok gerekli olduğunu söyledi ve "Gerekirse soğan ekmek yeriz ama ondan taviz vermeyiz." gibi bir kavram kullandı. Bunu şu ekonomik gelişmelerle ilintilendirdiler, bugün bile böyle iri kıyım gazeteciler köşelerine taşıyorlar bunu. Yani açıp da "Ya, bunu ne için söyledin kardeşim? Bu tutanak nerededir? Şu tutanağa bir bakayım, nereden geliyor bu konuşma?" demiyorlar. Niye bunu söylüyorum? Gazeteci olduğum için üzülüyorum. Hep söyledik ki: "Ya, Türbeyi aziz kılan bekçisidir." Ya, böyle bir şey olabilir mi? Bir ordu oluşturmuşlar, oradan yeter ki böyle bir uç bulsunlar, oradan yöneliyorlar, hak, hakikat hiç umurlarında değil. Oysa milyon defa söyledik ki: "Milletimizin zihni çok berrak, nerede temiz hâl varsa oraya yöneliyor; iftirayı, dedikoduyu tefrik edecek bir genetik yapısı var. Bunu yapmayın, yapanlar hep kaybettiler." diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELE

Milletvekili Aydemir, ‘Hak çizgisinden uzak düşmeyelim. Yani burada terörle mücadele yapılıyor, kırk yılı aşkın bir zaman diliminde geldiğimiz nokta var; yerle yeksan etmişiz terörü, FETÖ'yü hakeza öyle yapmışız. Burada Millî İstihbarat Teşkilatımızın bütçesini görüşüyoruz. Allah razı olsun, hak teslimi yapıp teşekkür edenler oldu, ben de onlara teşekkür ediyorum. Millet adına bu insanlar çalışıyorlar, sadece ve sadece "Teşekkür ederiz." demek lazım, onların hakkını teslim etmek lazım. ‘ dedi

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı bütçeleri üzerinde görüşlerini bildiren Milletvekili Aydemir, ‘Özellikle tenvir etme, aydınlatma noktasında Diyanet İşleri Başkanlığımızın eskiyle kıyas götürmeyecek kadar çok özel, berrak çalışmaları var, buna da teşekkür etmek lazım; ben millet adına teşekkür ediyorum. Savunma Sanayi Başkanlığı da şeref levhamız bir alandır.‘ değerlendirmesinde bulundu.

‘MİLLETVEKİLLERİ BU İŞİN BİZATİHİ ORİJİN NOKTASINDA’

Sunumunda muhalefetin bütçede milletvekillerinin dahli yok iddialarına cevap veren Milletvekili Aydemir şunları söyledi; ‘Süreci takip edip bilmelerine rağmen şu söyleniyor: "Efendim, milletvekillerinin bir dahli yok." Bu, bize bühtandır bu, kendinize bühtandır; biz bizatihi bu işin içerisindeyiz, günlerce girip çalışıyoruz, "Ne yapılabilir"in gayreti içerisinde oluyoruz. Elbette bürokratlar bize destek olacak, elbette onlar da bize dönük bilgi aktarımında bulunacaklar ama milletvekilleri bu işin bizatihi orijin noktasında oturuyorlar.’

AYDEMİR’DEN MUHALEFETİN ATANANLAR İFADESİNE TEPKİ

 Muhalefetin Bakanları kastederek ‘atananlar’ kaydını düşmelerine tepki veren Milletvekili Aydemir, Bir ezber "atananlar..." Cumhurbaşkanlığı sistemini anlamamışsak milletvekili olarak vay bize, vah bize! Cumhurbaşkanlığı sisteminde millete diyoruz ki: "Şu insan adayınız, seçerseniz onun seçecekleri var, bakan olarak tayin edecekleri var, getirecekleri var, onları da siz seçmiş hükmünde olacaksınız." Dolayısıyla, şimdi, Cumhurbaşkanı Yardımcımız tıpkı bizim gibi millet tarafından seçilmiş bir isim. Cumhurbaşkanına bu yetkiyi millet vermişse milletin o yetkisiyle seçilmişler de seçilmiş anlamına gelir, bu böyledir.’ dedi.

KARAÇOBANLI SABRİ GÜNDÜZ’ÜN TEŞEKKÜRÜ

Milletvekili Aydemir, ‘Yaptığımız işler millet lehine işler, vatan lehine işler. Terörle mücadelede geldiğimiz nokta, o kadar özel bir nokta ki, hepimizi ilgilendiriyor yapılanlar. Ekonomide bir inkıraz dönemi. Kimin, bizim mi? Hayır, bütün dünya bunu yaşıyor, bütün dünya enflasyonla mücadele ediyor. Bunu bütünüyle bize teşmil ettiğiniz zaman haksızlık yapmış olursunuz.  Az önce, Karaçobanlı, Sabri Gündüz diye de bir kardeşim telefon açtı bana, Bana "Minnettarlığını" ifade ediyor. Neden dolayı biliyor musunuz? Yaptığım, bugün o trollerin, linç kampanyası oluşturdukları açıklamadan dolayı. "Hakikati dillendirmişsin." diyor.’ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN TARİHİ PERFORMANS VURGUSU

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içinde halka hizmet noktasında tarihi bir performans sergilendiğinin altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olarak, Sayın Fuat Oktay’a, bakanlarımıza minnettarız, millet adına minnettarız, milletin seçtiği bir milletvekili olarak söylüyorum ben bunu. Cenab'ı Hak yolunuzu, izninizi açık etsin. 2022 bütçesi de bereket getirecek, ben buna inanıyorum. Sonrası öncesinden hayırlıdır hükmünce daha daha iyi olacak ve 2023'te de karşı tarafa nal toplatacağız Allah'ın izniyle.’ dedi.

 
Erzurumspor için liderlik fırsatı
 
Palandöken GM Deneyap Şenliği yoğun ilgi gördü
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Milletvekili Aydemir Sağlıkta AK Yaklaşımı paylaştı
Milletvekili Aydemir, AK Parti döneminde gerçekleştirilen Reformlarla ...
Bahçeli: 'Biz döviz kuruyla kurulmadık'
MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Ekonomik darbecilere, canlı döviz bombalarına, ...
Milletvekili Aydemir: ‘Önce vatan’ diyoruz hepimiz’
AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir, Adalet ...
 
Çelik: ‘Kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlıyız’
AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Ayşe Deniz Çelik, “Kadına yönelik ...
Aydemir: ‘Erzurum’dan atılan her adım bereket getirir’
Milletvekili Aydemir, Adalet Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde gündeme getirilen ...
Aydemir’den Erzurum’a yeni stadyum açıklaması
Erzurum’a yeni, tamamen kapalı, mükemmel donanımlı yeni bir stadyum yapılması ...
 
Bahçeli: ‘Seçim 2023 yılının Haziran ayında yapılacak’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bize göre ...
'FETÖ’yle kimin irtibatı varsa Allah belasını versin'
Aydemir HDP milletvekillerine seslenerek, ‘FETÖ'yle eskiden ya da şimdi ...
Aydemir: ‘Ovit tüneli bir ulaşım abidesidir’
Aydemir TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Atatürk Üniversite ...
 
DADAŞ GAZETESİ
YAZARLAR
Mahmut Akdağ
Mahmut Akdağ
Fiyatları Piyasa Koşulları Değil Vicdan Belirler Ama
Abdullah NEHİR
Abdullah NEHİR
Erzurumlu Hüseyin Avni Ulaş
Ali Osman Horasanlı
Ali Osman Horasanlı
Vekil Hanımı tebrik ediyoruz
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Şimdi moda gammazlamak mı?
Abdurrahman Zeynel
Abdurrahman Zeynel
Raci Solmaz'ın ardından
Cahit OKÇU
Cahit OKÇU
Güz Serenadları…
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
DADAŞ
ANKET
Erzurum Havalimaninin ismi ne olsun?

Recep Tayyip Erdogan
Nafiz Kotan
Palandoken
Saltuklu
Dadas

Sonuçları göster Anket arşivi
Ana Sayfa Gundem Ekonomi Siyaset Asayiş Eğitim Spor Kültür & Sanat Sağlık & Yaşam Araştırma Polemik
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva